Czy gry komputerowe to zagrożenie dla człowieka?

Można w sumie powiedzieć, że gierki komputerowe są praktycznie jak samochody. Czyli jeśli zdrowo podchodzimy do tego wszystkiego, zapewne autentycznie wszystko będzie w należytym porządku. Oczywiście w przypadku aut są jeszcze nieszczęśliwe wypadki, lecz w zasadzie chodzi o to w jaki sposób podchodzimy do świata. Naturalnie może się znaleźć dużo osób, które nie umieją zapanować […]

Można w sumie powiedzieć, że gierki komputerowe są praktycznie jak samochody. Czyli jeśli zdrowo podchodzimy do tego wszystkiego, zapewne autentycznie wszystko będzie w należytym porządku. Oczywiście w przypadku aut są jeszcze nieszczęśliwe wypadki, lecz w zasadzie chodzi o to w jaki sposób podchodzimy do świata. Naturalnie może się znaleźć dużo osób, które nie umieją zapanować nad gierkami komputerowymi, co sprawia, że wzrasta ilość osób uzależnionych od gier. Wcale nie jest powiedziane, że bardzo łatwo jest wyjść z tego typu uzależnia, zatem w żadnym wypadku nie deprecjonujmy owego zjawiska, nie naśmiewajmy się z niego!

Jeśli codziennie tracimy niemal cały czas na gierki, to z pewnością zmagamy się z problemem. Trzeba również poruszyć to zjawisko, które tak naprawdę dotyka bezpośrednio wyłącznie mieszkańców USA. A mianowicie: czy faktycznie producenci gier komputerowych są chociażby minimalnie odpowiedzialni za koszmarne czyny graczy, którzy raz na jakiś czas zabijają własnych rówieśników w szkołach? No cóż, w żadnym razie nie można w akurat taki sposób stawiać tego zjawiska, ponieważ to o wiele bardziej złożona kwestia. Zatem: gry są w stanie być sporym zagrożeniem, ale nie one są głównym winowajcą!
.-.-.-.-.
źródło: www.robiegry.pl/

Related Post

top