Dobór mebli i inne rozwiązania przydatne w aranżacji garderoby

Jak urządzić garderobę?Garderoba w ogóle nie musi być dużym pokojem, aby przechowywać tam nasze stroje oraz utrzymać w nich ład. Swoją rolę będzie spełniać ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pomieszczeniu. Jeśli chcemy odizolować garderobę od pomieszczenia, możemy wstawić drzwi przesuwne. Jak urządzić wnętrze garderoby?Jak będzie wyglądać czyjaś garderoba, zależy przede wszystkim […]

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być dużym pokojem, aby przechowywać tam nasze stroje oraz utrzymać w nich ład. Swoją rolę będzie spełniać ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pomieszczeniu. Jeśli chcemy odizolować garderobę od pomieszczenia, możemy wstawić drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie wyglądać czyjaś garderoba, zależy przede wszystkim od tego, co chcemy w niej magazynować. To, czy w swojej garderobie znajdzie się mnóstwo półek, szuflad lub może drążków na wieszaki zależne jest od rodzaju posiadanych ubrań. Myśląc o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć też to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na różne sprzęty, jak np. żelazko bądź deska do prasowania.

bardzo dobrym wyborem do niewielkiej garderoby jest nabycie szafy na wymiar. W ten sposób zmaksymalizujemy dostępną przestrzeń na odzież, a także przeróżne dodatki. Dobrze jest rozważyć zakup mebli na wymiar firmy Komandor, która znana jest z wytwarzania bardzo pojemnych szaf ubraniowych. Ładowna szafa narożna również jest dobrym wyborem, a także zwiększy miejsce na nasze ubrania.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest też wstawić do naszej garberoby drzwi przesuwne, nawet jeśli będzie to samodzielny pokój. Pozwala to na zwiększenie dostępnej powierzchni użytkowej. Takie drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do uchylenia klasycznych drzwi. W tym wypadku możemy postawić na dostępne na rynku gotowe rozwiązania bądź drzwi przesuwne na wymiar, które znajdują się w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę należy mieć na uwadze, że dobór odpowiednich mebli to nie wszystko. Bardzo ważne jest także właściwe oświetlenie garderoby. Bardzo ważne jest, żeby światło docierało do wszystkich półek oraz zakamarków. W związku z tym, jeśli nasza garderoba to niemałe pomieszczenie, powinniśmy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Warto rozważyć nabycie LED-ów. Zużywają one niewiele energii i można zamontować je w najróżniejszych miejscach, gdyż przyjmują one przeróżne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Nie tylko umożliwi ono nieograniczone oglądanie się podczas wybierania właściwego stroju, ale także powiększy ono optycznie pokój. W przypadku małego pokoju dobrze jest zastąpić lustro stojące wiszącym. Doskonałą decyzją będzie też wybranie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

Related Post

top